V článku prinášam prehľad pluginov na zrýchlenie načítania web stránky. Všetky moduly (pluginy) ktoré v tomto článku popisujem sám používam na optimalizovanie rýchlosti na všetkých svojich web stránkach.
Pred tým nez začnem popisovať o akých 5 pluginy sa jedná. Doporučujem Vám aby ste si nainštalovali SSL certifikát, ktorý pomáha nie len zrýchlovať načítanie Vašej web stránky, ale je aj nevyhnutný na to, aby prehliadače prezentovali Vašu web stránku ako bezpečnú. Ak máte platený hosting mali by ste ho mať k dispozícií zadarmo u vášho poskytovateľa hostingu. Ak nie, určite pouvažujte nad zmenou, pretože načo platiť za niečo čo ponúkajú inde zadarmo 🙂 Osobne odporúčam hosting u spoločnosti Websupport alebo Wy. Ak by ste chceli webhosting u spoločnosti websupport, vieme Vám ho poskytnúť so 40% zľavou.
Pre meranie rýchlosti načítavania web stránok používam nástroj od Pingdom alebo možno pre niekoho účinnejší GTmetrix, ktorý je niekoľko násobne viac prepracovaný 🙂 má viacero funkcií, ktoré pingdom nemá. Ak chcete dosiahnuť čo najlepšie meranie na web stránke GTmetrix odporúčam sa zaregistrovať, je to zadarmo, po prihlásení môžete odtestovať rýchlosť načítania Vášej web stránky nie len na desktop zariadeniach ale aj na tabletoch či mobiloch. No vždy si treba dať pozor odkiaľ meriate rýchlosť, pretože je rozdieľ ak meriate rýchlosť z Austrálie, Kanady, USA alebo z EU ak máte hosting hostovaný u Slovenského poskytovateľa.
Po kliknutí na „Setting“ sa Vám zobrazia nastavenia daného pluginu, ak chcete vykonať zálohu stlačte tlačítko „Backup Now“. A máte vytvorenú zálohu Vášho webu. V ďalších nastaveniach je možné nastaviť aby plugin automaticky vytváral zálohu sám, každých 24 hod alebo aj v kratších intervaloch.
Platená alternatíva tohto pluginu je Duplicator PRO. Fukncie tohto pluginu sú mnoho násovne vyššie, môžete si hravo vytvoriť zálohu Vašej web stránky a uložiť si ju komplet do PC.
Po kliknutí na názov Sweep sa Vám roztvorí tento plugin a pôjdete úplne na samý spodok tohto pluginu a stlačíte na tlačidlo v modrom rámčeku s nápisom „Sweet all“. Týmto krokom ste sa zbavili prebytočného odpadu.
Po kliknutí na plugin WP Smush sa Vám plugin roztvorí, a ďalej kliknete na „Skontrolovať obrázky“ plugin by mal byť dostupný v Slovenskom jazyku.
Doplnené dňa 7.10.2019: Odporúčam možno ešte trochu efektívnejší nástroj ako je WP Smush a to web stránku tinyjpg.com na tejto www stránke môžete vybrať fotky priamo z Vášho pc ktoré chcete optiamlizovať. A po vykonaní optiamlizácie si ich stiahnuť naspäť do Vášho PC. Existuje samozrejme aj plugin. No ja rád používam úpravu fotiek práve cez túto web stránku a neskôr si ich nahrám do knižnice vo WordPresse.
Po inštalácií a správnom nastavení všetkých vyššie spomenutých pluginov som vykonal opätovne test merania rýchlosti načítania web stránky. A podarilo sa mi dosiahnuť výrazné zlepšenie.
Pri meraní prostreníctvom Pingdom som dosiahol načítanie web stránky za 1,30 sekundy pri meraní z Nemecka.
A pri meraní prostredníctvom GTmetrix som dosiahol načítanie za 1,9 sekundy pri meraní z Veľkej Británie.
Copyright shazucha.sk