Spolupráca s Roland Vojkovský

Ak sa venujete práci s Divi alebo ste len fanúšikom tejto šablóny, určite ste sa o nej dozvedeli práve vďaka blogovaniu od Rolanda Vojkovského. Spočiatku som sa nejaké základné informácie v minulosti dozvedel o Divi od neho aj ja.
V minulosti som sa venoval prevažne web stránkam v PHP, no klienti postupne začali stále viac a viac chcieť webstránky vo WordPresse. Web stránka vo WordPresse má strašne veľa výhod, hlavne pre koncového zákazníka (používateľa). Pre prácu s web stránkou nemusíte vedieť absolutne vôbec programovať. Niekto si poviete že ak ovládate PHP čiže web stránku naprogramovať v čistom kóde, že prácu s redakčným systémom ako napríklad WordPress zvládnete ľavou zadnou.

Môžem Vás ubezpečiť že to tak nie je, poznám stále mnoho IT – čkárov pre ktorých je CMS WordPress prakticky Španielska dedina, patria sem aj veľmi dobrý odborníci, ktorý zvládnu vytvoriť web stránku v čistom kóde za relatívne krátky čas, no v redakčnom systéme WordPress nevedia pomaly urobiť nič.

Prečo je tak? WordPress má vytvorenú vlastnú štruktúru, je písaný jednoduchšou formou PHP doplnenou o mnoho iných vlastných prvkov. Ak programujete web stránku v čistom kóde musíte všetko opísať každú jednu zmenu či už farby alebo font písma, musíte tieto kroky správne označiť a nasmerovať kde sa majú zobrazovať. Plus samozrejme tieto kroky prepísať aj vo viacerých knižniciach (súboroch). Vo WordPresse ak máte ešte k tomu šablónu so zabudovaným vizuálnym editorom akou je napríklad Divi, robíte všetko priamo, vyberiete si akú farbu zmeníte a redakčný systém to v kóde zapíše do šablóny za Vás.. Divi šablólna je skvelá šablóna, pretože má nekonečno možností. Má aj svoje chyby ale aj veľmi veľa plusov.

Ale k veci.. Pred časom mi Roland napísal email, v ktorom sa ma opýtal či nechcem s ním spolupracovať, napísal mi že sa dostal do fázy kedy zistil že ho viac najviac baví práve marketing a konkrétne SEO, ten kto sleduje aspoň trochu web stránku vojkovsky.sk vie že Roland sa venuje hlavne linkbuildingu, ktorý je veľa krát omnoho výhodnejší a efektívnejší ako reklama prostredníctvom Google Adwords či PPC.

Ponuku som preto priajl a dohodli sme sa na spolupráci, veď pomáhať si treba. Mňa zas osobne nebaví až tak marketing a sústreďujem sa hlavne na tvorbu web stránok, samozrejme základné respektíve dôkladnejšie nastavenie SEO ovládame aj my 🙂 takže toho že by ste mali web stránku horšiu, ako by Vám ju vytvoril Roland sa obávať nemusíte. Okrem spolupráce si vymieňame aj užitočné rady.

Navyše taký malý BONUS pre všetkých.. oproti Rolandovi ponúkame vytvorenie web stránok v Divi o trochu lacnejšie. Nechceme len kvoli spolupráci hneď dvíhať ceny 🙂 Veríme že Vás táto informácia potešila. Ak budete mať akékoľvek otázky neváhajte nás kontaktovať či už prostredníctvom kontaktného formulára alebo priamo formou emailu: info@shazucha.sk