Divi - nastavenie kontaktného formulára

V tomto krátkom článku vysvetlím ako jednoducho nastaviť Divi kontaktný formulár. V minulosti ma kontaktovalo niekoľko klientov, ktorý si zakúpili šablónu Divi a nevedeli si rady s jej kontaktným formulárom. Aktuálne mám viac voľného času tak prečo sa o tento návod nepodeliť verejne 🙂

Pre test som si vybral kontaktný formulár z jedného môjho súkromného webu, ktorý mi slúži prevažne na testovacie účely.

Ako prvé je potrebné si otvoriť kontaktný formulár a zvoliť si niekoľko polí, ja som si zvolil tieto: Meno, Email, Messege (po slovensky správa), Doplnkové_služby, Suhlas (so spracovaním osobných údajov napríklad). Ako ste si všimli zvolil som názvy bez diakritiky ale aj s diakritikou, prakticky je to jedno či je to s alebo bez diakritiky.

Ako druhé je potrebné správne označiť tieto polia, aby formulár fungoval správne je potrebné kliknúť hore na ozubené koliesko daného poľa napríklad Meno. Po rozkliknutí je veľmi dôležité aby ste identifikátor nejak pomenovali, ja som ho pomenoval ako názov poľa, čiže „Meno“.

Keď všetky polia popridávate a správne označíte ich „Identifikátor poľa“ prejdete kurzorom myši nižšie a rozkliknete záložku E-mail ako vidíte dole na obrázku. Do kolonky E-mail zadáte Váš mail na ktorý chcete aby Vám chodili všetky správy od Vašich návštevníkov web stránky. Druhý krok bude Formát správy, ten vyplníte podla prákladu na obrázku ako môžete vidieť nižšie. Vždy je potrebné každý jeden Váš zvolený Identifikátor poľa vložiť medzi znaky %%príklad identifikátora poľa%% do „Formátu správy“.

Keď to dokončíte 

Nastavenie Divi kontaktného formulára je veľmi jednoduché.. ID čiže (anglický názov) môže byť ale aj s mäkčeňami, označím každú jednu položku ako sa bude voľať..

Potom tieto ID názvy vložím v časti Email do Textu a zapisujem ich napríklad %%(názov ID)%%

A zapisujem ich napríklad.. Email: %%Email%%

Alebo Súhlas so spracovaním osobných údajov: %%Suhlas%%

Nerozlišuje formulár veľké a malé písmená.. ale je dobré to zadať správne.

Meno: %%Meno%%

Email: %%Email%%

Správa: %%Message%%

Doplnkové služby: %%Doplnkové_služby:%%

Súhlas so spracovaním osobných údajov: %%suhlas%%