Divi a nástroje od ElegantThemes

V článku Vám v krátkosti predstavím spoločnosť Elegant themes, ktorej nástroje používam aj ja.

Elegant Themes

– je rýchlo rozrastajúca sa spoločnosť, ktorá zamestnáva len okolo 50 ľudí, no za to má približne 350 000 spokojných zákazníkov. (Nový údaj z roku 2018 je že má príbližne 520 000 spokojných zákazníkov, zrejme aj zamestnancov bude už viac)

Je to spoločnosť ktorá patrí k najoblúbenejším vývojarom v oblasti pluginov a šablón, vo svojom portfóliu majú 88 šablón a 6 veľmi veľmi zaujímavých pluginov. Ktoré Vám predstavím a popíšem ich funkcionalitu v článku nižšie.

U Elegant Themes si na svoje príde každý, ponúkajú šablóny vhodné pre kohokoľvek:

Na svojej stránke majú šablóny rozčlenené do viacerých kategórií vhodné napríklad pre: biznis, blogy, eCommerce (e-shopy), internetové magazíny, aplikácie, portfóliá a podobne. Jednoducho pre každú oblasť podnikania 🙂

Ich najznámejšia šablóna sa volá Divi a je to šablóna ktorú je možno upraviť do akejkoľvek podoby. Za jej pomoci a pár dodatočných pluginov, dokážete vytvoriť web stránku presne podľa Vašich predstáv. Či už to má byť blog, zložitejšia firemná prezentácia alebo eshop.

Získali si klientov hlavne svojim spracovaním, svojou funkcionalitou, dizajnom a jednoduchým ovládaním.

Pluginy:

Eleganthemes nechce zaostávať vo vývoji pluginov, preto vytvorili 6 veľmi užitočných pluginov, ktoré sa hodia pre každý typ podnikania.

Jedná sa o týchto 6 pluginov:

  1. Bloom – Veľmi dobrý nástroj na zber emailov.
  2. Monarch – Plugin na lepšie zdielanie obsahu na sociálnych sieťach.
  3. HandHeld – S týmto pluginom si môžete ľahšie upraviť šablóny a prispôsobiť ich pre mobilné telefóny.
  4. Elegant Page Builder – Plugin ktorý Vám pomôže vytvoriť pekné responzívne stránky bez znalosti HTML kódu. (Šablóna Divi a Extra majú v sebe zabudovaný vlastný editor, preto nie je potrebné ho inštalovať)
  5. Maintenance Mode – Plugin, za pomoci ktorého vytvoríte stránku “Vo výstavbe” ak sa venujete napríklad tvorbe webových stránok a máte klienta ktorému upravujete už spustený web, týmto pluginom dokážete lepšie upozorniť jeho klientov že na webe prebieha prestavba.
  6. Elegant shortcodes – Sú to (šort kódy) ktoré slúžia na pridávanie rôznych tlačidiel, tabuliek a iných funkcií.
Nástroje od Elegantthemes sú jednoducho super, samozrejme aby ich človek vedel používať je potrebné sa niečo o ich používaní naučiť a absolvovať trochu viac googlenia 🙂 a čítania 🙂

Členstvo v Eleganthemes

ElegantThemes má perfektné nástroje, no nie sú zadarmo.

U Eleganthemes je jedna malá nevýhoda, nie je možné si zakúpiť samostatný plugin alebo jednu samostatnú šablónu, ponúkajú balík v podobe členstva. No za to je to pomerne výhodné, pretože samostatné platené šablóny sa bežne pohybujú v sumách od približne 69 € so 6 mesačnou až ročnou podporou.

Ročné členstvo – za 89 eur získate ročný prístup ku všetkým šablónam a pluginom a ich aktualizáciám + technická podpora.

Lifetime – za 249 eur získate celoživotný prístup ku všetkým šablónam a pluginom a ich aktualizáciám + technická podpora.

Ak si necháte vytvoriť web stránku u mňa, získate nie len peknú, nadčasovú web stránku, ale aj doživotné aktualizácie pre doplnky a nástroje od Eleganthemes + iné pluginy ktoré bude nutné použiť vo Vašej web stránke. Viac o mojich službách sa dočítate tu v tomto linku.

Myslím si že ponuka je to veľmi priateľná a fér. V rámci každého balíka Vám poskytnem konzultácie na prácu so šablónou. (Doplnené 29.11.2018 v rámci balíka Vám ponúkam aj vstup do klientskej zóny, kde nájdete podrobné články a mnou vytvorené videá kde si môžete naštudovať ako pracovať s Divi)

  Ak sa ale naopak rozhodnete, že by ste dokázali vytvoriť pekný web aj samy, za pomoci nástrojov od Eleganthemes a tento článok Vám nejakým spôsobom pomohol. Môžete sa mi odvďačiť napríklad tým, že sa zaregistrujete cez môj link a vďaka Vám získam za doporučenie nového zákazníka, menšiu finančnú odmenu =) Nebude Vás to samozrejme stáť nič navyše. Zaregistrujte sa tu.