Ako nastaviť MailChimp v Divi

V tomto článku vysvetlím registráciu + nastavenie služby MailChimp v šablóne Divi. Ako prvé je potrebné sa zaregistrovať na stránke MailChimp, mailchimp je služba ktorá je v anglickom jazyku, ak anglický jazyk neovládate skúste si registráciu urobiť cez prehliadač Google Chrome, ktorý ponúka možnosť prekladu celej stránky. Pri registrácií budete musieť zadať štandardne nejaký Login čiže prihlasovacie meno a heslo. U hesla budete musieť splniť niekoľko požiadaviek, aby bolo heslo čo najviac silné. Na generáciu hesla odporúčam túto stránku: generator-hesiel.cz je to bezplatné, používam to občas ako pomôcku. Heslo si dobre zapíšte. Potom vyplníte ešte niekoľko otázok na ktoré sa Vás budú po registrácií pýtať. Potom potvrdíte email a registrácia bola úspešná.

MailChimp je do 2000 emailov úplne zadarmo. Nad 2000 mailov je spoplatnený, asi ako každý podobný zahraničný program. Na slovensku a česku existujú tiež rôzne alternatívy no sú spoplatnené už od začiatku.

Po úspešnej registrácií navštívite opäť stránku, kliknete na Log In a zadáte prihlasovacie meno a heslo. Keď sa dostanete dnu kliknete ako na obrázku nižšie:

Po rozkliknutí, kliknete na Account a potom na Extras ako na obrázku nižšie a vyberiete API keys..

Následne Vás to presunie na novú pod stránku a tam už len vytvoríte nový klúč „Create A KEY“ tento vygenerovaný API si skopírujte a niekam uložte. Budete ho potrebovať vložiť do modulu alebo zložky.

Teraz Vám ukážem ako v Divi šablóne vložíte získaný API klúč do modulu „Email Optin“ a týmto krokom komplet prepojíte web stránku MailChimp s tou Vašou.

Ako prvé si vytvoríte nejakú novú stránku alebo použijete už existujúcu, ja som vytvoril novú a nazval som ju Test. Kliknete dole ako ukazuje šípka na riadok a vložíte nový stĺpec.

Potom si vyberiete ľubovoľné rozloženie stĺpcov, ja som si vybral 2 stĺpce ako môžete vidieť na obrázku nižšie..

Potom kliknete na daný stĺpec a vložíte modul, roztvora sa Vám možnosti s modulmi ako na obrázku nižšie a klknete na modul s názvom E-mail Optin.

Následne kliknete na tento vložený modul, rotvorí sa Vám okienko ako môžete vidieť na obrázku nižšie. Chodťte v roztvorenom okienku nižšie až prídete k časti E-mailový účet, zvolíte pridať a vyplníte Meno pod akým ste sa zaregistrovali na web stránke Mailchimp.com + API ktorý ste získali. Po správnom zadaní údajov máte mail chimp komplet napojený. Stačí si už len vybrať z MailChimp listu nejaký dokument ktorý ste si vytvorili.