Ako nám linkbuilding pomohol zvýšiť konverzný pomer na našom e-shope

Toto je jeden z reálnych príkladov jedného nášho eshopu ktorý sa venuje predaju vonných olejov, aromatických ručne vyrobených mydiel a inému podobnému sortimentu.

Linkbuilding, alebo radšej naše dobrodružstvo s „výstavbou odkazov“, sa začalo v momente, kedy sme si uvedomili, že naša online predajňa potrebuje viac než len pekný prepracovaný dizajn a skvelé produkty. Potrebovali sme návštevnosť, ktorá sa pretaví do skutočných konverzií – teda nákupov. Potrebovali sme linkbuilding.

Ale prečo linkbuilding? Ako môže tento často prehliadaný aspekt online marketingu, ovplyvniť našu cestu k obchodnému úspechu? Tak ako u väčšiny vecí v živote, platí aj tu, že v jednoduchosti je sila. Odkazy sú internetové mosty, ktoré vytvárajú cesty k našej stránke. A čím viac cestičiek sa nachádza k nášmu e-shopu, tým viac prinesú potenciálnych zákazníkov.

Naše prvé kroky v linkbuildingu neboli vôbec jednoduché. Predstavte si, že ste dali dokopy puzzle, ktoré má tisíc dielikov a po dokončení zistíte, že vám chýba jeden kúsok. Linkbuilding je ten chýbajúci diel v skladačke online marketingu, bez ktorého je obraz nekompletný.

Postupne sme začali vytvárať kvalitné odkazy na našu stránku. Začali sme príjemne spolupracovať s blogermi a inými stránkami, kde sme získali možnosť umiestniť odkaz na náš eshop. Taktiež sme sa viac venovali SEO optimalizácii a vytvárali hodnotný obsah, ktorý bol relevantný pre naše produkty a zákazníkov.

A čo sa stalo potom? Začali sme vidieť zmenu. Naša návštevnosť začala rásť a s nou aj konverzný pomer. Len si to predstavte. Boli sme ako maják v temnej noci, ktorý konečne začal svietiť dostatočne silne, aby ho návštevníci mohli nájsť. Naša stránka začala byť viac viditeľná a ľudia jej začali viac dôverovať. A vďaka tomu sme začali zaznamenávať viac konverzií.

Ako príklad uveďme jeden z našich najobľúbenejších produktov – organické ručne vyrobené mydlo. Predtým, ako sme začali so zameraným linkbuildingom, sme ho predávali v priemere 50 mydiel mesačne. Teraz, keď sme vytvorili kvalitné odkazy na blogoch s ekologickou tematikou, predávame až 200 mydiel mesačne. To je nárast o 300%!

Linkbuilding nám teda pomohol zvýšiť konverzný pomer na našom e-shope.

Ale to nie je všetko. Linky nám pomohli budovať dôveru v našu značku a zlepšiť našu pozíciu vo vyhľadávačoch. Vytvorili sme silnú sieť, ktorá nás spája s našimi zákazníkmi a zároveň nás chráni pred konkurenciou.

Linkbuilding možno nie je zlatá cesta k úspechu, ale je to jedna z ciest, ktoré nesmiete prehliadať. A pre nás? Pre nás je to cesta, ktorá nám pomohla dosiahnuť naše ciele a ktorú budeme naďalej kráčať. Môžeme len dúfať, že nás čakajú ďalšie úspechy a nové prekvapenia.

Ak aj vás zaujal tento príbeh a hľadáte partnera v online marketingu, dohodnite si s nami konzultáciu zdarma, na ktorej sa pokúsime pochopiť vaše potreby a navrhnúť vhodné riešenia. Viac informácií cez náš email: info@shazucha.sk

Tesíme sa na spoluprácu s Vami 🙂